Uchwała Nr XLV/348/2022 Rady Miejskiej w Kcyni z dnia 28 kwietnia 2022 r.
w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022.
Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( Dz. U. z 2022 r. poz. 559 ) w związku z art. 41 ust. 2 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi ( Dz. U. z 2021 r. poz. 1119 ze zm. )
uchwala się, co następuje:
- 1. Uchwala się Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022 w brzmieniu określonym w załączniku do niniejszej uchwały.
- 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Kcyni.
- 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Przewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni
/ Jan Kurant /
UZASADNIENIE
W dniu 1 stycznia 2022 r. weszły w życie przepisy ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o zmianie ustawy o zdrowiu publicznym oraz niektórych innych ustaw. W wyniku tych zmian z połączenia Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii i Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych utworzone zostało Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Jednostka ta przejęła zadania z zakresu zdrowia publicznego w kierunku profilaktyki i rozwiązywania problemów związanych z uzależnieniami. W konsekwencji dokonano również zmiany ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi i ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii w zakresie gminnego programu w obszarze profilaktyki uzależnień, który ma obejmować zarówno zadania związane z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii. Elementem programu mogą być również zadania związane z przeciwdziałaniem uzależnieniom behawioralnym. Zgodnie z treścią art. 21 ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o zmianie ustawy o zdrowiu publicznym oraz niektórych innych ustaw, uchwalony przed 1 stycznia 2022 r gminny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz gminny program przeciwdziałania narkomanii obowiązywały nie dłużej niż do dnia 31 marca 2022 r.
W związku z powyższym podjęcie uchwały jest w pełni uzasadnione.
Przewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni
/ Jan Kurant /
Załącznik do Uchwały nr XLV/348/2022
Rady Miejskiej w Kcyni z dnia 28 kwietnia 2022 r.
GMINNY PROGRAM PROFILAKTYKI
I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
ORAZ PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII NA ROK 2022
WPROWADZENIE
Do zadań z własnych Gminy należy prowadzenie działań związanych
z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych, przeciwdziałanie narkomanii oraz integracją społeczną osób uzależnionych od alkoholu i substancji psychoaktywnych. Zbiór powyższych działań spisany jest w postaci Gminnego Programu Profilaktyki
i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii uchwalanego corocznie przez Radę Miejską niekorzystnym zjawiskom społecznym oraz minimalizowanie tych, jakie już występują.
Realizacja powyższych zadań opiera się na następujących dokumentach prawnych:
- Ustawa z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości
i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. z 2021 r. poz.1119 ze zm.). - Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U . z 2020 r. poz. 2050 ze zm.).
- Ustawa z dnia 09 czerwca 2011 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz.U. z 2022 poz. 1249 ).
- Ustawa z dnia 12 marca 2004 r o pomocy społecznej (Dz.U. z 2021 r. poz. 2268 ).
- Ustawa z dnia 27 października 2017r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej( Dz. U. z 2022 r. poz. 447).
- Ustawa z dnia 11 września 2015 r. o zdrowiu publicznym ( Dz. U. z 2021r. poz.1956 ze zm ).
- Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie ( Dz. U. z 2022 r. poz. 1057 ze zm ).
- Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 marca 2021 r. w sprawie Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 ( Dz. U. z 2021 r. poz. 642).
oraz na aktualnej diagnozie problemów społecznych sporządzonej we wrześniu i październiku 2019 r. przez Krajowy Ośrodek Kształcenia Administracji w Krakowie.
Celem działania Komisji jest niwelowanie skutków społecznych do jakich prowadzi uzależnienie, głównie od alkoholu i narkotyków. W ostatnich latach ważnym problemem stało się, szczególnie wśród dzieci i młodzieży zażywanie dopalaczy, które są łatwo dostępne.
Komisja również podjęła i będzie kontynuowała działania w zakresie profilaktyki uzależnienia od internetu i cyberprzemocy.
Do zadań Komisji należy również podejmowanie działań mających na celu przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.
Nowym działaniem Komisji jest przeciwdziałanie uzależnieniom behawioralnym Przykładami najczęstszych uzależnień behawioralnych są: zakupoholizm, patologiczny hazard, kompulsywne objadanie się, ortoreksja, uzależnienie od seksu lub pornografii, pracoholizm, uzależnienie od używania komputera i gier komputerowych, siecioholizm, fenoholizm, uzależnienie od nadużywania kart płatniczych, kleptoholizm, uzależnienie od środków masowego przekazu, tenoreksja, bigoreksja.
CHARAKTERYSTYKA GMINY KCYNIA
Gmina Kcynia administracyjnie przynależy do powiatu nakielskiego. Zamieszkuje ją 12.875 mieszkańców, 2507 osób to dzieci i młodzież (dane z dnia 31.12.2021r.)
W dalszym ciągu istotnym jest problem nieprzystosowania społecznego oraz zagrożenie nieprzystosowaniem. Te zjawiska sprzyjają ucieczkom w nałogi, jak również wzrasta zjawisko przemocy w rodzinie. Szkoły sygnalizują zagrożenie poczucia bezpieczeństwa młodych ludzi. Zaobserwowano również zjawisko nagminnego palenia tytoniu.
W dalszym ciągu występuje problem coraz wcześniejszej inicjacji alkoholowej u dzieci i młodzieży oraz próby sięgania przez nich po substancje psychoaktywne w postaci narkotyków i dopalaczy.
ZASOBY OSOBOWE I INSTYTUCJONALNE
Poniżej przedstawione zostały zasoby osobowe i instytucjonalne wspierające działania Komisji:
- Punkt konsultacyjny – punkt prowadzi psycholog w ramach procedury przymusowego leczenia uzależnienia od alkoholu. Udziela wsparcia osobom z problemami wynikającymi głównie z problemu alkoholowego w rodzinie lub innych uzależnień.
- Terapeuci prowadzący terapię indywidualną i grupową dla osób uzależnionych, ściśle współpracujący z Komisją i MGOPS-em.
- Zespół Interdyscyplinarny przeciwdziałania przemocy w rodzinie – stałym członkiem zespołu jest psycholog-członek Komisji, która aktywnie uczestniczy
w podejmowanych działaniach mających na celu udzielanie pomocy wszystkim członkom rodziny, nie wyłączając również osób stosujących przemoc. - Grupa wsparcia dla współuzależnionych – zajęcia prowadzi osoba, która doświadczyła syndromu współuzależnienia, funkcjonując w rodzinie z problemem alkoholowym. Prowadząca grupę uzupełniła swoje doświadczenie poprzez dodatkowe szkolenia przygotowujące do niesienia pomocy innym współuzależnionym.
- Kuratorzy Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Szubinie.
- Pedagodzy i nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych działających na terenie gminy –w większości w/w szkół działają grupy opiekuńczo – wychowawcze. Przeszkoleni nauczyciele sukcesywnie podnoszący swoje kwalifikacje prowadzą zajęcia w kierunku realizacji programów profilaktycznych. Placówki oświatowe realizują programy profilaktyczne współpracując z Komisją, a także organizują samodzielne przedsięwzięcia z zakresu szeroko pojętej profilaktyki.
- Pracownicy socjalni Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – realizują pracę socjalną, mają bezpośredni wgląd w środowisko, wspierają działania Komisji.
- Funkcjonariusze policji .
- Grupa samopomocowa „AA Feniks”.
CELE PROGRAMU
Cel główny programu : Ograniczenie negatywnych skutków zdrowotnych i społecznych spowodowanych nadużywaniem substancji psychoaktywnych , w tym alkoholu i narkotyków.
Cele szczegółowe:
- zwiększenie dostępności pomocy terapeutyczne i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych i współuzależnionych i ich rodzin,
- prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w szczególności dzieci i młodzieży,
- zmniejszenie zainteresowania substancjami psychoaktywnymi wśród dzieci i młodzieży poprzez wspieranie oferty alternatywnych form spędzania czasu wolnego,
- ograniczenie zachowań ryzykownych wśród dzieci i młodzieży poprzez zapewnienie pomocy psychologicznej.
- zapewnienie realizacji ustawowych zadań GKPiRPA,
- prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w szczególności dzieci i młodzieży z zakresu realizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, alkoholizmowi, uzależnieniom behawioralnym.
ZADANIA PROGRAMU
Mając na uwadze ważność problemu jakim są uzależnienia od alkoholu i środków psychoaktywnych i ich następstwa dla uzależnionych i ich rodzin oraz mając na uwadze wytyczone cele programu podejmiemy następujące działania:
Zadanie 1.1. prowadzenie terapii grupowej dla uzależnionych,
Zadanie 1.2.- prowadzenie terapii indywidualnej dla uzależnionych i współuzależnionych,
Zadanie 1.3.– prowadzenie punktu konsultacyjnego dla osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin,
Zadanie1.4.-prowadzenie grupy wsparcia dla współuzależnionych,
Zadanie 2.1- podnoszenie kwalifikacji osób zaangażowanych w działalność profilaktyczną,
Zadanie 2.2-organizowanie gminnych konkursów wiedzy o uzależnieniach,
Zadanie 2.3-prowadzenie „Akademii Rodzica”- warsztatów dla rodziców przeżywających trudności opiekuńczo-wychowawcze,
Zadanie 3.1 -organizowanie i prowadzenie na terenie placówek oświatowych programów i pogadanek profilaktycznych dla dzieci i młodzieży,
Zadanie 3.2- zapewnienie funkcjonowania grup opiekuńczo-wychowawczych,
Zadanie 3.3- zapewnienie innych form działalności profilaktycznej,
Zadanie 3.4 – organizacja wypoczynku dzieci z realizacją programu profilaktycznego,
Zadanie 4 .1– zapewnienie pomocy psychologicznej dla dzieci, młodzieży i ich rodziców.
Zadanie 5.1 – finansowanie kosztów utrzymania GKPiRPA, w tym wynagrodzeń,
Zadanie 5.2 – opłaty sądowe i badania przez biegłych celem wydania opinii,
Zadanie 5.3 –prowadzenie rozmów motywujących do podjęcia leczenia odwykowego,
Zadanie 5.4 -opiniowanie wniosków na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych,
Zadanie 5.5 -realizacja prawidłowego przestrzegania zasad obrotu napojami alkoholowymi,
Zadanie 5.6 -podejmowanie interwencji w związku z naruszeniem przepisów określonych w art.131 i 15 ustawy ( zakaz reklamy i sprzedaży alkoholu nieletnim) oraz występowanie przed sądem w charakterze oskarżyciela publicznego,
Zadanie 5.7 –dokonywanie lustracji oraz wydawanie postanowień o zgodności działania punktów sprzedaży z warunkami określonymi w uchwale Rady Miejskiej,
Zadanie 6.1 –prowadzenie niezbędnych szkoleń i prelekcji,
Zadanie 6.2 -organizacja konkursów o uzależnieniach,
Zadanie 6.3- przeprowadzanie kampanii informacyjno-edukacyjnych z zakresu przeciwdziałania narkomanii ,
Zadanie 6.4-dofinansowanie działalności Kujawsko-Pomorskiej Niebieskiej Linii.
Wskaźniki zadań:
- Liczba osób uczestniczących w terapii grupowej.
- Liczba osób uczestniczących w terapii indywidualnej.
1.3. Liczba udzielonych porad. Liczba osób korzystających z porad punktu konsultacyjnego.
1.4. Liczba osób uczestnicząca w grupie wsparcia.
2.1. Liczba osób zaangażowanych w działalność profilaktyczną podnoszących kwalifikacje.
2.2. Liczba konkursów wiedzy o uzależnieniach.
2.3. Liczba osób uczestniczących w warsztatach dla rodziców.
3.1. Liczba osób korzystających z ofert programów profilaktycznych.
3.2. Liczba osób uczestniczących w grupach opiekuńczo-wychowawczych.
3.3. Liczba osób wspartych innymi formami działalności profilaktycznej.
3.4. Liczba dzieci uczestniczących wypoczynku połączonym z programem profilaktycznym.
4.1. Liczba osób korzystających ze wsparcia psychologa. Liczba udzielonych porad.
5.1. Liczba posiedzeń GKPiRPA.
5.2. Liczba osób skierowanych na badania przez biegłego.
5.3. Liczba wniosków o leczenie odwykowe skierowanych do sądu.
5.4. Liczba osób podejmujących leczenie odwykowe na skutek działań GKPiRPA.
5.5. Liczba wydanych opinii na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych.
5.6. Liczba skontrolowanych punktów sprzedaży alkoholu.
5.7. Liczba przeprowadzonych kontroli.
5.8. Liczba wydanych postanowień.
5.9. Liczba wniosków o cofnięcie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.
6.1. Ilość przeprowadzonych szkoleń i prelekcji.
6.2. Ilość przeprowadzonych konkursów o uzależnieniach.
6.3. Liczba przeprowadzonych kampanii informacyjno – edukacyjnych.
Zasady tworzenia i funkcjonowania grup opiekuńczo – wychowawczych.
Na terenie gminy Kcynia grupy opiekuńczo – wychowawcze działają przy placówkach oświatowych. Uczestnikami zajęć są dzieci i młodzież ucząca się w danej placówce, a wychowawcami nauczyciele posiadający przygotowanie w kierunku realizacji programów profilaktycznych. Zadaniami grupy opiekuńczo – wychowawczej są:
- stała, systematyczna praca z dzieckiem i współpraca z jego rodziną,
- rozpoznanie sytuacji dziecka w kontekście jego sytuacji rodzinnej,
- organizacja czasu wolnego, prowadzenie zajęć tematycznych,
- prowadzenie dokumentacji pracy z grupą i dzieckiem,
- dożywianie dzieci,
- pomoc dziecku w radzeniu sobie z życiowymi problemami, kryzysami (rodzinnymi, związanymi z relacjami z rówieśnikami, szkolnymi, itp.).
Grupa jest tworzona na wniosek dyrektora placówki. Wniosek składany jest wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Wniosek winien zawierać:
- opracowanie tematyki i formy zajęć,
- wykaz dzieci wskazanych do uczestnictwa w zajęciach grupy,
- dane opiekuna grupy,
- liczbę dni i godzin zajęć w tygodniu.
Na wniosek dyrektora istnieje możliwość organizowania innej niż grupy opiekuńczo- wychowawcze formy działań profilaktycznych.
Wynagrodzenie opiekuna na rok 2022 ustala się w następujący sposób: z opiekunami zawierane będą umowy zlecenia z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kcyni. Wynagrodzenie za 1 godzinę ustala się w kwocie 32 złotych brutto. Prowadzący przedstawia rachunek dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kcyni potwierdzony przez dyrektora szkoły. Stawka dożywiania jednego ucznia wynosi 3,00 zł.
Opiekunowie grup zobowiązani są do prowadzenia dokumentacji zajęć. Powinna ona zawierać:
- tematykę prowadzonych zajęć,
- ocenę początkową dziecka,
- udokumentowanie jego postępów,
- ocenę końcową po zakończeniu cyklu zajęć.
Przewodniczący Komisji ma prawo wglądu do dziennika zajęć.
OBOWIĄZKI GKPiRPA W KCYNI
Członkowie Komisji powoływani i odwoływani są zarządzeniem Burmistrza Kcyni. Podstawowym obowiązkiem Komisji jest:
- przeprowadzanie rozmów motywujących do leczenia i kierowanie na badania mające ustalić stopień uzależnienia,
- kierowanie do sądów wniosków o wszczęcie postępowania w sprawach zastosowania obowiązku poddania się leczeniu odwykowemu, podejmowanie współpracy z instytucjami w zakresie wychowania w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, przeciwdziałaniu narkomanii oraz zapobieganiu występowania i łagodzenia skutków przemocy w rodzinie,
- powołanie pięcioosobowego zespołu do opiniowania wniosków o wydanie zezwolenia na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych,
- powołanie dwuosobowego zespołu ds. przeprowadzania kontroli placówek handlowych prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych,
- uczestnictwo w posiedzeniach odbywających się nie rzadziej niż raz na kwartał,
- powołanie zespołu przeprowadzającego z osobami nadużywającymi alkoholu rozmów motywujących do podjęcia leczenia oraz działań zmierzających do zastosowania przymusowego leczenia odwykowego,
- współtworzenie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Elementami Programu Zapobiegania Narkomanii oraz przeciwdziałania zagrożeniom behawioralnym.
WYDATKI NA REALIZACJĘ ZADAŃ GKPiRPA
Źródłem finansowania zadań Gminnego programu są środki finansowe budżetu gminy pozyskane z opłat za wydawanie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych zgodnie
z art.11 ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Na 2022 rok na realizację zadań zaplanowano kwotę w wysokości 240.000 zł . Planowane wydatki przedstawiają się następująco :
1.Cele i zadania wynikające z zakresu realizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi – rozdz. 85154 – 232.800 zł
ZADANIA 1.1-1.4
CEL: Zwiększenie dostępności pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych od alkoholu współuzależnionych i członków ich rodzin …………………………………………………………………………………………41.870 zł
Prowadzenie terapii grupowej dla uzależnionych i terapii indywidualnej dla uzależnionych i współuzależnionych……………………………………………………………………31.200zł
W 2022 roku w ramach powyższego zadania będzie prowadzony punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Rozmowy przeprowadzać będzie psycholog. Planuje się przeprowadzić 40 rozmów z 30 osobami. Na powyższe zaplanowano środki na kwotę………………………………………………………………………………….. 9.600 zł
współuzależnionych i indywidualnego wsparcia dla współuzależnionych funkcjonować będzie tylko grupa wsparcia dla współuzależnionych. Dla prowadzącej grupę zaplanowano wynagrodzenie na kwotę……………………………………………………………… 1.070 zł
ZADANIA 2.1-2.3
CEL: Prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej, w szczególności dzieci i młodzieży …………………………………………………..… 9.500zł
Podnoszenie kwalifikacji osób zaangażowanych w działalność profilaktyczną……..…5.000zł
Organizacja gminnych konkursów wiedzy o uzależnieniach …………………………..2.000zł
Prowadzenie „Akademii Rodzica” -warsztatów dla rodziców napotykających trudności opiekuńczo-wychowawcze…………………………………………………………….2.500 zł
ZADANIA 3.1-3.4.
CEL: Zmniejszenie zainteresowania substancjami psychoaktywnymi wśród dzieci i młodzieży poprzez wspieranie alternatywnych form spędzania czasu wolnego……………………………………………………………………………….129.500 zł
Organizowanie i prowadzenie na terenie placówek oświatowo-wychowawczych pogadanek profilaktycznych dla dzieci i młodzieży ………………………………..………………9.000zł
Zapewnienie funkcjonowania grup profilaktyczno-wychowawczych…………………..46.000zł
Zapewnienie innych form działalności profilaktycznej……………….……………….21.500zł
Organizacja wypoczynku dzieci połączonego z realizacją programu profilaktycznego……………………………………………………………..……..…53.000 zł
ZADANIE 4
CEL: zapewnienie pomocy psychologicznej dla dzieci, młodzieży i ich rodziców..7.800 zł
Zapewnienie dyżurów psychologa……………….……………………………………..7.800 zł
ZADANIA 5.1. -5.7
CEL: Zapewnienie realizacji zadań GKPiRPA…….………………………..….…44.130 zł
Finansowanie kosztów utrzymania GKPiRPA , w tym wynagrodzeń………………..29.300zł
Kierowanie na badania przez biegłych w celu wydania opinii dotyczących uzależnienia oraz opłaty sądowe………………………………………………………………….…..……4.030 zł
Prowadzenie rozmów motywujących do podjęcia leczenia odwykowego………………7.200zł
Opiniowanie wniosków na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych…………….1.500zł
Realizacja prawidłowego przestrzegania zasad obrotu napojami alkoholowymi………2.100 zł
- Zadania wynikające z zakresu realizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – rozdz. 85153
ZADANIA 6.1.-6.4.
CEL: Prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w szczególności dzieci i młodzieży z zakresu realizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii………………………………………………………………………….…7.200 zł
Prowadzenie niezbędnych szkoleń i prelekcji……………………………………….…3.800zł
Organizacja konkursów o uzależnieniach………………………………………..…….1.400zł
Przeprowadzenie kampanii informacyjno-edukacyjnych z zakresu przeciwdziałania narkomanii…………………………………………………………………………..…1.000zł
Dofinansowanie działalności Kujawsko-Pomorskiej Niebieskiej Linii……………….1.000zł
Komisja zastrzega sobie prawo do wprowadzania w trakcie roku budżetowego dodatkowych przedsięwzięć do realizacji na podstawie protokołu z posiedzenia komisji i zmian w planie rzeczowo-finansowym przedkładanym Radzie Miejskiej w Kcyni.
W roku budżetowym 2022 członkowie Komisji otrzymają wynagrodzenie na podstawie umowy zlecenia w niżej podanej wysokości :
- Przewodniczący Komisji – 1100 zł brutto miesięcznie.
- Pozostali członkowie Komisji – 100 zł brutto za udział w posiedzeniu (na podstawie umowy zlecenia).
Członkom Komisji przysługuje zwrot kosztów przejazdu na zasadach określonych w rozporządzeniu ministra pracy i polityki społecznej z dnia
z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży ( Dz.U. z 2013 r. poz. 167 ). Polecenie wyjazdu daje Burmistrz Kcyni.
Burmistrz Kcyni powołuje zespół opiniujący wnioski na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych. Członkom zespołu opiniującego przysługuje raz na rok wynagrodzenie na podstawie umowy zlecenia w wys. 300 zł brutto.
Przewodniczący Komisji składa sprawozdanie z całokształtu działalności Burmistrzowi Kcyni raz w roku. Burmistrz przedkłada sprawozdanie z wykonania ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz przeciwdziałaniu narkomanii Radzie Miejskiej w Kcyni.
-
- Rodzaj aktu prawnego Uchwała
- Rok podjęcia (podpisania) 2022
- Status Obowiązujący
- Sesja -
- Data podjęcia (podpisania) 28.04.2022
- Data rozpoczęcia obowiązywania 28.04.2022
- Data wejścia w życie 28.04.2022
- Data publikacji w dzienniku urzędowym Nie opublikowano
- Nr publikacji w dzienniku urzędowym nie dotyczy
- Pozycja w dzienniku urzędowym nie opublikowano
- Nr aktu prawnego XLV/348/2022
- Czego dotyczy dodawany akt prawny uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022.
- Podstawa prawna wydania w dokumencie
- Grupa aktów prawnych Uchwały Rady
- Typ treściAkty prawne
Informacje
wytworzono: | data: 14:00 28.04.2022 | przez: Agnieszka Witkowska | |
wprowadzono: | data: 08:20, 29.04.2022 | przez: Anna Duda-Nowicka | |
udostępniono: | data: 08:20, 29.04.2022 | przez: Anna Duda-Nowicka | |
zmodyfikowano: | data: 08:20, 29.04.2022 | przez: Anna Duda-Nowicka | |
osoba odpowiedzialna: | Przewodniczący Rady Miejskiej | ||
podmiot udostępniający: | Urząd Miejski |
Rejestr zmian
edytowane: | data: 08:20, 29.04.2022 | przez: Anna Duda-Nowicka | Uchwała Nr XLV/348/2022 Rady Miejskiej w Kcyni z dnia 28 kwietnia 2022 r. w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022. | |
edytowane: | data: 08:20, 29.04.2022 | przez: Anna Duda-Nowicka | Uchwała Nr XLV/348/2022 Rady Miejskiej w Kcyni z dnia 28 kwietnia 2022 r. w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022. | |
utworzono: | data: 08:20, 29.04.2022 | przez: Anna Duda-Nowicka | Uchwała Nr XLV/348/2022 Rady Miejskiej w Kcyni z dnia 28 kwietnia 2022 r. w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022. |